Bira Yazıları

Akşamdan Kalmaya İyi Gelecek Öneriler

Akşamdan Kalmaya İyi Gelecek Öneriler

#hangover #yılbaşı

Yılbaşına sayılı günler kalmışken en önemli konulardan birine değinmek istedik. Yoğun alkol tüketimiyle gelen ertesi gün pişmanlığına dur demek için sizlere birtakım çözümlerle geldik.

Akşamdan kalmaya ne iyi gelir, sorusuna gelin hep birlikte bakalım.

Su

blankEvet, mucizevi bir çözüm gibi gelmiyor fakat kendisi hayatın bir mucizesi olduğu için listenin en başına yerleşiyor. Alkol vücudun susuz kalmasına yani dehidrasyona sebep olduğu için sık aralıklarla su tüketmek en önemli maddelerden birisi. Yalnızca alkol tükettikten sonra değil tüketmeden önce de su içmek alkolün yaratacağı dehidrasyonun önüne geçecektir.

Sodyum ve Potasyum

blankElbette doğrudan sodyum ve potasyum tüketmekten bahsetmiyoruz. Muz, balık, peynir, kemik suyu çorba, ayran, turşu şuyu gibi seçeneklerle elektrolit dengesini düzene sokabilirsiniz. Bir alternatif olarak da sporcu içeceklerini tercih edebilirsiniz.

Kahve ve Portakala İzin Yok

blankHâlihazırda dehidrasyonla mücadele ederken bir de üzerine kahve içmek çok büyük hata olacaktır. Kahve tüketimi vücuttaki suyun atılmasına neden olduğundan dehidrasyonu artırmaktan başka bir işe yaramayacak, gününüzü daha da katlanılmaz hale getirecektir. Portakal veya portakal suyu içerdiği yüksek asit ile midenize zulmetmekten başka bir anlama gelmeyecek. Vücuttaki dehidrasyonu ve midedeki asidi düşürmemiz gerekiyor, yükseltmemiz değil.

İyi Bir Kahvaltı ve Yulaf Ezmesi

blankAlkol alınan geceden sonra yapılacak iyi bir kahvaltı hem karbonhidrat takviyesi sağlayacak hem de kan şekerinizi dengeleyecektir. Mide bulantısı ve yorgunluk için birebir. Yulaf ise içerdiği B vitamini, magnezyum, demir ve kalsiyum ile midenize şifa gibi gelecek.

Yumurta

blankBaş ağrınızı kesmek istiyorsanız yumurta en iyi dostunuz olacak. Taurin gibi aminoasitleri içerdiği için baş ağrınıza doğal bir çözüm olarak yumurtayı doğrudan tercih edebilirsiniz.

Yağlı Yiyecekler?

blankAlkol aldıktan sonra iyi geldiği düşünülen yağlı yiyecekler midenizi yormaktan başka bir işe yaramıyor. Yağlı yiyecekleri alkol alımından önce tüketmek alkolün etkisini azaltacak ve midenizin aşırı yorulmasını engelleyecektir. Yani yağlı yiyecekleri sonra değil önce tüketmelisiniz.

Köpüürt olarak sevdiklerinizle birlikte mutlu yıllar geçirmenizi dileriz. Bol bol su içmeyi unutmayın.

 Köpüürt Originals

blank

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız