Bira Yazıları

Bira İçerken İzlenecek Filmler

Bira içerken izlenecek filmler, bira severlerin zihninde apayrı bir kategori. Elbette bol aksiyonlu bir blockbuster da biralarımıza çok güzel eşlik ediyor, ama biz burada birayı konu alan veya en azından biranın önemli bir yer tuttuğu filmlerden bahsedeceğiz.

Bira İçerken İzlenecek 5 Film

The World’s End (2013)

bir içerken izlenebilecek filmler the world's end

Memleketinden arkadaşlarıyla yıllar sonra tekrar bir araya gelen, grubun 40 yaşındaki hovardası Gary King, ekibi en son 20 yıl önce yaptıkları bir bar crawl’u tekrardan yapmaya ikna eder. Newton Haven’daki 12 barın her birinde bir bira içmek için yola çıkan ekip, kısa süre içerisinde en büyük sorunlarının yolun sonunu görmek olmadığını fark edecektir.

Hem gençlik arkadaşlarının yeniden bir araya gelmesiyle hem de hikayeye dahil olan bilimkurgu öğeleriyle, Zombieland-vari, kendini çok da ciddiye almayan epey eğlenceli bir film. Film boyunca resmen sürekli bira içilmesi de insanın iştahını oldukça açıyor. Akla film üzerine kurulacak çeşit çeşit içki oyununu da getiriyor, ama film süresince 12 bira içmeye çalışmak pek de akıl karı değil. (Her zaman kararında içiniz.)

Bira İçerken İzlenecek Fimler: Drinking Buddies (2013)

bir içerken izlenecek filmler drinking buddies

Chicago’da bir brewery’de iş arkadaşı olan Kate ve Luke, aralarında başka engeller olmasa aslında mükemmel bir çifttir. Fakat Luke neredeyse evlenmek üzeredir, Kate de başka bir ilişki içerisindedir. Biranın da desteğiyle olaylar gelişir.

Olivia Wilde ve Jake Johnson’lı kadrosuyla öne çıkan film, aynı zamanda aksiyon odaklı filmler arasında bira içerken izlenebilecek bir romantik komedi olarak da kendini listedeki diğer adaylardan ayırıyor.

Craft Bira Belgeseli: Crafting a Nation (2013)

bira içerkenizlenecek filmler crafting a nation

Listenin “2013 yılında ne çok bira içerken izlenecek film yapılmış” dediğimiz noktasındayız.

Bu sefer ekranımızda doğrudan bira üzerine bir belgesel var. Thomas Kolicko’nun yönettiği ‘Crafting a Nation’, craft bira üreticilerinin Amerikan ekonomisini nasıl baştan inşa ettiğini ele alıyor. Craft üreticilerin perde arkasını, özellikle de işin finansal boyutunu görmek için güzel bir tercih.

Bira İçerken İzlenecek Filmler: Blood, Sweat and Beer (2015)

bir içerken izlenecek fimler

Craft biranın akıl almaz yükselişiyle ilgili bir belgesel daha. ‘Blood, Sweat and Beer’, The Brew Gentleman Beer Company’yi kurmaya çalışan 23 yaşında üç genci, ve bir ticari marka davasıyla mücadele eden brewery sahibi Danny Robinson’ı konu alıyor. Biranızı yudumlarken bir yandan da başkalarının mücadelelerinden ilham almak, nereden baksanız büyük bir lüks.

Behzat Ç.

bir içerken izlenebilecek fimlerBira içerken izlenecek filmler listesine bir adet de yerli yapım koymasam olmazdı. Bira deyince ise, aklımız direkt Behzat Ç.’ye kayıyor. İster dizinin en sevdiğiniz bölümünden girin, ister filmleri açın; bira şişelerinin o akşam amirime kalkacağı şüphe götürmez bir gerçek.

Vakti Kısıtlı Olanlara Bonus: How I Met Your Mother

bir içerken izlenebilecek fimlerHerhalde başka bir yapım yoktur ki, bar sahneleri içerisinde bu kadar büyük bir yere sahip olsun. Bir filmi bitirecek vakit olmadığında, bir şişe bira ve bir bölüm HIMYM ile 20 dakikalık bir kaçamak yapmak harika bir fikir.

blank

Yazar: BERK FİDAN