Bira Yazıları

Birayla Özdeşleşmiş Dizi Karakterleri

Birayla Özdeşleşmiş Dizi Karakterleri

#dizi #tv #bira

Dünyanın en popüler ve en sık tüketilen içkilerinden biri, şüphesiz bir şekilde, bira. Hal böyle olunca bira tabii ki popüler kültürde de epeyce karşımıza çıkıyor. Birbirinden farklı karakterlerin ismi de bira ile yan yana geliyor. İşte gündelik hayatın vazgeçilmez bir parçası olan bira ile televizyon dünyasının unutulmaz karakterleri!

Televizyonda Bira

Homer Simpson – The Simpsons

Televizyon tarihinin en ikonik bira severlerinden biri tabii ki de Homer Simpson. Springfield’ın yerel birası olan Duff Beer, Homer’ın elinden hiç düşmez. Yine The Simpsons’da mahallenin sarhoşu Barney Gumble da neredeyse her sahnede elinde koca bir bardak bira ile görülür.

Frank Gallagher – Shameless

Chicago’nun Güney Yakası’ndaki Gallagher ailesinin babası, biranın yanı sıra birçok alkollü içeceği tüketir. Ancak Frank’in elinde en çok bira gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Peter Griffin – Family Guy

Çizgi sitcom Family Guy’ın başrolü Peter Griffin, Pawtucket Patriot Ale’in büyük bir hayranı. Zaten kendisi de Pawtucket Ale fabrikasında çalışıyor. Hatta bir bölümde Peter kendini The Simpsons evreninde buluyor ve Pawtucket Ale’i gören Springfield sakinleri, Peter’ı Duff’ın sahtesini üretmekle suçluyorlar.

Don Draper – Mad Men

Don Draper denince kimsenin aklına ilk olarak bira gelmez, ancak bira dizinin birkaç noktasında çok etkili şekilde kullanılır. Zaten bira onlar için bir alkollü içecek değildir, daha ziyade güneşin altında çimleri biçen Draper için bir ferahlama içkisidir. Bir başka bölümde ise alkolik bir tanıdıklarından “Artık hiçbir şey içmiyor, sadece bira.” diye bahsederler. Biranın kaale alınmayışı, dönemin içki problemlerini çok güzel ortaya koyar.

Behzat Ç. – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Halkın adamı Behzat amirim de elinde sık sık bira ile görülür. Kurgu “Bananazura” markasıyla başlayan bira tüketimi, prodüksiyon ve reytingler büyüdükçe Bomonti’ye dönüşür.

Cemil – Bizimkiler

Kendisi “Benim adım Cemil” repliğiyle hatırlanır, ancak “Ben sosyal alkoliğim Sevim, benimki öyle adi alkoliklik değil.” sözleri de bir o kadar efsanedir. Zihinlerde tombul şişeyle yer etmiştir.

Dizi izlerken de keyfini köpüürtenlerdenseniz Köpüürt’ün mağaza bölümünü ziyaret etmeyi unutmayın deriz.

blank

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Pub Nedir

Pub Nedir?

#pub #birakültürü Günümüzde birçok kişi için içki kültürünün önemli bir parçası olan publar, sosy...

Okumaya devam et