Bira Yazıları

Yaz, Nam-ı Diğer: Buz Gibi Bira

Yaz, Nam-ı Diğer: Buz Gibi Bira

Yaz bir anda geldi çattı. Bize de biramızı nasıl soğutacağımızın derdi kaldı. Güneş tam tepemizde parlıyor, biz de serinlemenin yollarını arıyoruz. Bu sıcaklarda en iyi dostumuz soğuk bir bira. Geceleri bile hava serinlemiyor, buz gibi bir bira ile serinlemek şart. Yaz akşamlarında balkon keyfi yaparken, elimizdeki soğuk birayla günü sonlandırmak gibisi yok. Serin kalmanın ve yazın tadını çıkarmanın en güzel yolu, her daim soğuk bir biraya sahip olmak. Bu kadar soğuk bira güzellemisinden sonra sizinle ilginizi çekebilecek 6 yazımızı paylaşmak istedik. Biranın nasıl soğutulacağından, kokteyllere uzanan bir hazırladık.

Bira En Hızlı Nasıl Soğutulur? Buz Kovasında & Peçete ile Bira Soğutmak

Bira En Hızlı Nasıl Soğutulur?

Bira soğutmak bazen çok hayati bir mesele haline gelebiliyor. Mesela sıcak bir gün eve geldiniz, yolda planlar yapılmış, açalım biraları keyif yapalım denmiş. A aaa o da ne, evde bira var ama buzdolabına atmamışsınız. Veya büyük misafir ağırlayacaksınız, hepsini buzdolabına aynı anda atamayacağınız kadar çok bira tüketilecek. Böyle durumlar için hızlı bira soğutma yöntemleri, altın değerinde. Peki bira en hızlı nasıl soğutulur?

Devamını Okuyayım

Bira Bardaklarını Niçin Dondurmamalıyız?

Bira Bardaklarını Niçin Dondurmamalıyız?

Yazın buzluktan yeni çıkmış buğulu bir bardaktan bira içmek bir çoğumuzun büyük bir keyfi. Bazılarımızın ise guilty pleasure’ı. Sıcağın altında dudaklarımıza değen buz gibi bir kadehin keyfi yadsınamaz tabii ki. Ancak biranın “doğru ve özenli” servis şeklinin bu olduğu düşüncesi, tamamen bir yanılgı.

Devamını Okuyayım

Bira Buzlukta Donar Mı? Buzlukta İçki Tutmak

Bira Buzlukta Donar Mı?

Birayı hızlıca soğutmak veya sıcak aylarda buz gibi bira içmek için, zaman zaman biramızı buzluğa atma eğiliminde olabiliriz. Buradaki en büyük sorulardan biri, “Bira donar mı?” olur. Birçok içkiyi buzlukta saklayabiliriz, ancak düşük alkollü içkilerde durum biraz daha farklıdır. Bira buzlukta donar mı? Hangi içkileri buzlukta saklayabiliriz?

Devamını Okuyayım

Spaghett Tarifi & Bira Kokteyli Spaghett Nasıl Yapılır?

Bira Kokteyli Spaghett Nasıl Yapılır?

Bu yazın en ferah bira kokteyllerinden biriyle tanışmaya hazır mısınız? Spaghett, onunla ilk tanıştığım günden beri beni kendisine inanılmaz derecede bağladı. Çok basit, ama çok da iyi bir fikir. Tupturuncu rengiyle sıcakta kovayla içmek isteyeceğim bir yaz kokteyli. Spaghett nedir ve nasıl yapılır bir bakalım.

Devamını Okuyayım

irish car bomb nasıl yapılır

Bira Kokteyli Irish Car Bomb Nasıl Yapılır?

Bira kokteylleri serimizin geleneksel kısmının ufak ufak sonuna gelirken, Irish Car Bomb’dan bahsetmemek olmazdı. Irish Car Bomb bir İrlanda içkileri karışımı. Bir İrlanda kokteyli demiyorum, çünkü aslında İrlandalılar için çok ofansif bir adı var, ki birazdan bundan bahsedeceğim. Dilerseniz nedir ve nasıl yapılır bir bakalım.

Devamını Okuyayım

bira kokteyli michelada tarifi nasıl yapılır

Bira Kokteyli Michelada Nasıl Yapılır?

Elbette kokteyl denince baz içki olarak aklımıza öncelikli olarak bira kokteyli gelmiyor. Fakat birayla çok eğlenceli kokteyller yapabiliyoruz. Üstelik çoğunluğu da alkol oranı düşük, gönül rahatlığıyla içebileceğimiz kokteyller. Bira kokteylleri serimizin ilk bölümünde ise elimizde öyle bir karışım var ki, tam bir kötü gün dostu. Hadi Michelada nasıl yapılır bir göz atalım.

Devamını Okuyayım

 Köpüürt Originals

blank

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız